ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران ، شهر تهران از جمله شهرهایی می باشد که یک پل ارتباطی بین ایران و تمام کشورهای دنیا می باشد.  ثبت شرکت در تهران با نظر به پتانسیل و ظرفیت بالا ی اقتصادی در این منطقه و اهمیت مهم و گسترده ای که در حوزه صنعت و تولید در کشور دارد امکان پیشرفت، رشد و توسعه بالایی خواهد داشت .لازمه ثبت شرکت و ثبت نام تجاری در تهران آگاهی یافتن از مدارک و مراحل و اطلاعات ثبت شرکت ها در تهران است.ثبت ماهرو امکان ثبت شرکت در تهران را به صورت حضوری و غیرحضوری برای همه افراد فراهم کرده است. 

ثبت شرکت در فعالیت های مختلف و در زمینه های متفاوت می باشد. شرکت ها می توانند دارای چندین موضوع متفاوت در اساسنامه خود باشند ، به صورتی که با شرکتی که ثبت کرده اند اقدام به فعالیت متفاوت تجاری کنند. همچنین شرکتها می توانند پس از شروع به فعالیت و گذر زمان اقدام به تشکیل هلدینگ دهند و در سهامداران خود به جای افراد از شرکتها استفاده کنند، به طور مثال از اشخاص حقیقی بجای حقوقی استفاده کنیم.

در خصوص ثبت شرکت در شهر تهران ، برای سهامداران و مدیران شرکت ، ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است چون اشخاص از حقیقی به حقوقی تبدیل میشوند و امروزه مسلما شرکتهایی که دارنده اعتبار حقوقی و قانونی باشند ، جایگاه درخور میباشند. به همین دلیل شرکتهایی که به ثبت میرسند و شماره ثبت دریافت میکنند معتبر تر و برای مشتریان ارزشمند تر میباشد.

جایگاه ثبت شرکت در تجارت

امروزه شرکت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف در دنیا فعالیت می‌کنند که درصد بسیار بالایی از آن‌ها در کشور‌های اصلی و همچنین در کشور میزبان به ثبت رسیده و به فعالیت می‌پردازند.تجار همیشه برای اینکه اعتبار خود را بالا برده و اطمینان مشتری را هر چه بیشتر کسب کنند نیاز به ثبت برند و همچنین ثبت شراکت خود دارند.

با عنایت به ماده 583 قانون تجارت زمانی که یک شرکت تشکیل و به ثبت رسیده باشد از شخصیت حقوقی مستقلی برخوردار شده و دارای حقوق و تکالیفی می‌شود.

بنابراین چنانچه قصد فعالیت تجاری در قالب یک شرکت را دارید بهتر است که آن را به ثبت برسانید به دلیل اینکه این ثبت شرکت موجب شکل‌گیری یک شخصیت جدید شده و در عین حال برای کسب اعتبار این شرکت‌ها در قبال مشتریان و دیگر همکاران مفید است.پس با کمی مسامحه می‌شود گفت در زمان تاسیس یک شرکت از ضروری‌ترین مسئله ای را که باید انجام دهیم ثبت شرکت مذکور است.

چرا باید شرکت خود را به ثبت برسانیم؟

سوالی که مطرح می شود این است که اصولا چرا باید شرکت خود را به ثبت رسانده به عبارت دیگر هدف از ثبت شرکت چیست؟

در پاسخ به این سوال اشاره به چند نکته خالی از لطف نخواهد بود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1.اولا با عنایت به ماده 195 قانون تجارت ثبت شرکت از موارد الزامی است که در ابتدا تاسیس هر شرکت باید رعایت شود و همچنین به موجب ماده 2 قانون ثبت شرکتها مصوب 1310 ثبت کمپانی‌‌ها امری الزامی تلقی شده و عدم رعایت آن از سوی مدیرعامل شرکت موجب محکومیت وی به پرداخت جزای نقدی شده و گاهی هم موجب انحلال شرکت خواهد شد.

2.عدم کمپانی موجب می‌شود تا فعالیت‌های شرکت غیر شفاف بوده و از نظر قانونی نیز قرارداد‌های این شرکت دارای آثار قانونی مورد انتظار نباشد و در مقابل ثبت اینگونه شرکت‌ها توسط موسسین موجب می‌شود تا مشتریان شرکت از سرمایه و امور مختلف شرکت با خبر بوده و با اطمینان خاطر بیشتری به معامله با شرکت مذکور پرداخته و آثار قانونی لازم نیز بر این دسته از عقود جاری باشد.

بنابراین در ابتدا تاسیس یک شرکت برای اینکه شرکت مذکور از تمام حقوق و تکالیف مربوط برخوردار باشد و همچنین از حمایت قانون نیز برخوردار شود باید به ثبت برسد.

راهنمای ثبت شرکت در تهران

 

۰۲۱-۲۸۴۲۲۷۲۰ با ما تماس بگیرید

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران  با حضور دونفر(حداقل 18 سال) عضو یا بیشترازاین تعداد قابل انجام می باشد.در ثبت این نوع شرکت اعضا با یکدیگر می توانند نسبت های فامیلی داشته باشند. سرمایه دراین نوع شرکت ها ازحداقل صدهزار تومان است شروع می شود و نیاز به بلوکه کردن آن در بانک ندارد و صرفا لفظی است. ثبت شرکت دارای چارچوب تعریف شده از اداره ثبت شرکتها می باشند.انتخاب مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره در این نوع شرکت ها الزامی می باشد و هر یک ازاعضای هیئت‌مدیره واعضای شرکت باید حداقل یک سهم داشته باشند و درانتخاب نام شرکت نباید نام هیچ یک از شریک‌ها درج شود

چنانچه شما دارای شرایط کلی فوق شدید می‌توانید جهت تهیه و تنظیم مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران  اقدام کرده و سپس به ثبت آن و گذراندن روند اداری بپردازید.

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران  طبق قوانین اداره ثبت شرکتها ، به شرکت هایی سهامی خاص  گفته می شود که جهت انجام امور تجاری تأسیس‌شده و سرمایه آن منحصراً توسط خود اعضای مؤسس شرکت تأمین می‌گردد و سهام شرکت به وجود می‌آید. سهام این شرکت برخلاف شرکت های مسئولیت محدود قابل تخصیص سهام به اعضا را دارد ، تنها اعضای شرکت سهامدار شرکت می‌شوند. سهام شرکت تنها میان اعضای شرکت قابل‌ تقسیم است و هیچ عضو خارجی نمی‌تواند در سهام آن شریک شود. در این نوع شرکت ها حداقل 100 هزار تومان باید به ‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود.

چنانچه شما دارای شرایط کلی فوق شدید می‌توانید جهت تهیه و تنظیم مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در تهران  اقدام کرده و سپس به ثبت آن و گذراندن روند اداری بپردازید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت درتهران

آدرس و کدپستی شرکت

گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه (سهامی خاص)

تصویر شناسنامه و کارت ملی تمام اعضاء هیئت مدیره و سهامداران

آدرس و شماره تماس همه اعضا

پس از ارسال مدارک از طریق شما ، اوراق شرکت ( شرکتنامه ، تقاضانامه ، اساسنامه ، وکالتنامه ، اظهارنامه ، صورت جلسه هیئت مدیره و بازرسین ، صورت جلسه مجمع ) توسط  کارشناسان تیم ماهرو تنظیم خواهد شد و جهت امضا برای شما ارسال می شود.

مزایای ثبت شرکت

ثبت شرکت‌ها موجب به وجود آمدن مزایایی برای شرکت می شود که عبارتند از:

*شرکت ثبت شده از حمایت قانون و قانونگذار برخوردار می‌شود.

*در شرکت ثبت شده میزان سرمایه و سهم الشرکه هر یک از شرکا به درستی و کامل ذکر می‌شود.

*هر چه از تاریخ ثبت شرکت‌ها بگذرد این امر دلیل بر سابقه فعالیت شرکت مذکور بوده و موجب اطمینان مشتریان و بیشتر شدن این اعتبار می‌شود.

*با ثبت شرکت می‌توان علاوه بر فعالیت در سرزمین اصلی در سرزمین های دیگر نیز به عنوان سرزمین میزبان فعالیت کرد.

نتیجه‌گیری :  در این مقاله کوتاه ابتدا دانستیم که باید در بدو تاسیس یک شرکت آن را در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانیم و دلایل و مزایای ثبت شرکت را ذکر کردیم و در پایان اشاره به این امر ضروری است که ثبت برند و یا ثبت شرکت‌ها کاری است تخصصی و پیچیده و برای نیل به این هدف باید از افرادی متخصص و کاردان استفاده کرد.

ثبت شرکت و انواع آن

ثبت شرکت بازرگانی در تهران
ثبت شرکت پیمانکاری در تهران
ثبت شرکت خدماتی در تهران
ثبت شرکت گردشگری در تهران
ثبت شرکت ساختمانی در تهران
ثبت شرکت عمرانی در تهران
ثبت شرکت تولیدی در تهران
ثبت شرکت صنعتی در تهران
ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکت معماری در تهران

ثبت شرکت در تهران